© Copyright 2012 JRI-Poland
The Award-Winning Searchable Database of Indexes to Jewish Records of Poland
JRI-Poland is an independent non-profit tax-exempt organization under Section 501(c)(3) of the U.S. Internal Revenue Code.
 po PolskuOGŁOSZENIA                              in English   בעברית   en Francais   en Español   in Deutsch

Surname Distribution Mapper - nowe narzędzie JRI-Poland do opisu graficznego pojawiania się dokumentów o rodzinie w zródłach w Polsce

JRI-Poland wprowadza system logowania przy przeszukiwaniu baz danych

 Surname Distribution Mapper

Fundacja Jewish Records Indexing - Poland udostępniła nowe narzędzie "Surname Distribution Mapper". Zaprojektowano je tak, aby pomóc naukowcom zrozumieć graficznie, gdzie poszukiwane przez nich nazwiska pojawiały się w dokumentach XIX wiecznych i wizualnie zaprezentować jak dana rodzina rozprzestrzeniała się w całej Polsce przez dziesięciolecia od początku lat 1800-nych do pierwszej części XX wieku.

Z wykorzystaniem nowoczesnych technologii mapowania dostarczonych przez Google Maps, Surname Distribution Mapper pozwala użytkownikom graficznie wyświetlać swoje wyniki wyszukiwania za pomocą ikony drzewa, aby wskazać ilość wpisów na zadane nazwisko w dokumentach metrykalnych i innych danego miasta. Naprowadzając kursor i klikając na każdą z ikon z wizerunkiem drzewa, użytkownik może wyświetlić okienko wyświetlające liczbę zapisów odpowiadających zadanemu nazwisku w różnych miastach w bazie danych JRI-Poland. Poprzez takie kliknięcie ikonki drzewa użytkownik otrzymuje obraz wyników wyszukiwania szczegółowego tej lokalizacji z ogólnopolskiej bazy danych JRI-Poland.

Dodatkowo, szczególnie ekscytujące dla poszukiwaczy jest to iż Surname Distribution Mapper może wyświetlać wyniki dla poszczególnych dekad w trybie progresywnym, gdzie pojawiają się ikony drzew sukcesywnie przez dekady dając badaczowi pojęcie o ruchach jego rodziny po Polsce i Zachodniej Ukrainie.

Surname Distribution Mapper umożliwia poszukiwaczowi wizualne przedstawienie tego, co możemy zrobić tylko koncepcyjnie. Naszym celem jest, aby szybko określić, gdzie badacz powinien poświęcić swoją energię by uzyskać wyniki poza obszarem czasowym przekazu słownego starszego pokolenia i poznać szczegóły których historie mówione nie zawierały.

Formularz Surname Distribution Mapper zawiera często zadawane pytania z przygotowanymi odpowiedziami i sugestiami najskuteczniejszych metod wykorzystania tego cennego nowego narzędzia badawczego.

 JRI-Poland wprowadza system logowania przy przeszukiwaniu baz danych

Komitet Wykonawczy Jewish Records Indexing - Poland podjął decyzję o wprowadzeniu systemu logowania w przy wchodzeniu do naszej bazy danych. Decyzja ta została podjęta z kilku powodów, w tym w celu dalszego ulepszania systemu i w wyniku zaniepokojenia darczyńców naszej bazy danych.

Jak większość z was wie, JRI-Poland jest niezależną organizacją, a nasza baza danych, dla wygody badaczy, jest goszczona przez JewishGen. Aby uprościć proces logowania, JRI-Poland stosuje bezpieczny system logowania stosowany przez JewishGen.

Proszę użyć swojego numeru badacza i hasła JewishGen do zalogowania się do bazy danych JRI-Poland.

Jeśli jesteś abonentem grupy dyskusyjnej JRI-Poland, posiadasz numer badacza i hasło JewishGen.

Jeśli nie jestes jeszcze zalogowany do JewishGen w momencie rozpoczęcia przeszukiwania bazy danych JRI-Poland, możesz to zrobić tutaj. W przeciwnym razie zostaniesz wezwany do zalogowania się po wyświetleniu się wstępnych wyników.

Jeśli nie posiadasz swojego numeru badacza i hasła JewishGen, możesz zarejestrować się tutaj.

JRI-Poland is an independent non-profit tax-exempt organization
 under Section 501(c)(3) of the U.S. Internal Revenue Code.

 For all general inquiries about JRI-Poland activities and indexing, address email to: questions@JRI-Poland.org
 For comments or questions related specifically to website technical issues, email: webmaster@JRI-Poland.org
 Under special arrangement, the JRI-Poland web site, mailing list, and database are hosted by JewishGen

© Copyright 2012 JRI-Poland